Nout Merkus (25) volgt de master Integrated Product Design aan de TU Delft en loopt sinds half november stage bij Spark. Na een eerdere stage bij een groot productiebedrijf was hij op zoek naar een designbureau met een sterke technische focus. Bij Spark vond hij een omgeving waar ideeën niet alleen worden bedacht, maar ook daadwerkelijk worden gebouwd en getest. Bovendien krijgt hij de kans om tegelijkertijd aan meerdere projecten te werken. Het motiveert hem vooral dat hij kan bijdragen aan medische projecten, wat goed aansluit bij zijn Medisign-specialisatie binnen de opleiding.
Nouts werkzaamheden variëren van marktonderzoek en patentonderzoek tot conceptontwikkeling, materiaalonderzoek, design en het uitwerken van grote 3D-modellen in SolidWorks en KeyShot. Vooral het vertalen van concepten naar een technische realisatie sluit goed aan bij zijn interesses en vaardigheden.
Nout ervaart de sfeer bij Spark als warm, creatief en uitdagend. Hij krijgt veel vrijheid en verantwoordelijkheid en heeft het gevoel dat zijn bijdragen serieus worden genomen. De diversiteit aan opdrachten en de mogelijkheid om zijn ontwerp- en technische vaardigheden verder te ontwikkelen maken de stage voor hem zeer waardevol. Volgens Nout is Spark een leerzame en inspirerende plek waar je echt kunt groeien als ontwerper.